Тема шумоізоляції настільки багатогранна, що питань відносно неї у новачків виникає багато. Одне з них – коли краще робити процедуру: взимку чи влітку. Оскільки різниця у температурному режимі дуже велика, справді є сенс розглянути цей момент докладніше. Наприклад звернімося до параметрів вібродемпферів StP (СтандартПласт).
Почати слід з того, що виконувати шумоізоляційні заходи можна і слід тоді, коли потрібно. Не важливо, літо це чи зима. Якщо дотримуватись вимог до монтажу, жодної різниці немає, яка пора року на дворі.
Про які ж правила говоримо?
Температура. Виробник зазначає, що матеріал повинен полежати якийсь час у теплому приміщенні, якщо у зимовий час його принесено з вулиці чи холодного сховища. Необхідна температура повітря – плюс 15-20 °C. Тобто, на вулиці заходи проводити не можна – необхідно підготувати опалювану територію.
Щодо літнього періоду, то тут теж не все так просто. Не можна допускати перегрівання віброізоляції. Якщо на вулиці дуже спекотно, і стовпчик термометра зашкалює за 35-40° С, не треба робити подвиги. Працювати краще з ранку чи ввечері, коли сонячний диск збирається на відпочинок.
Осінь і весна, з погляду температури – ідеальні для вібро-, шумоізоляції для авто, оскільки немає екстремальних впливів на матеріал. Єдина небезпека в такому випадку – дощ, який є перешкодою для проведення робіт.
А чи можна скористатися будівельним феном?
Гарне питання з тієї точки зору, що багатьох хвилює. Відповімо так – небажано. Дуже легко не встежити та зіпсувати матеріал. З цієї причини не можна залишати ізоляцію поблизу обігрівачів і батарей.
Навіть якщо здається, що все добре, вихідні характеристики можуть бути порушені й вже не вийде бажаного результату. Це дуже тонкий момент, і зрозуміти, коли «перегнули ціпок» – неможливо. Підсумуємо. Монтаж матеріалів «СтандартПласт» можна проводити у будь-який час, при врахуванні вказівок виробника, які, в основному, стосуються дотримання температурного режиму. При правильному використанні StP-вібродемпфери не потребують нагрівання.