Обробка шумоізоляцією торкається все більше зон автомобіля, які можуть пропускати звук та/або видавати вібрацію. Повноправне місце в списку гучних зон заслужив і капот. Наповнення салону вібраціями й шумом, що відтворює двигун – не єдина перешкода для водія, яка паралельно заважає автоакустиці повноцінно розкриватися.
Навіщо потрібна шумоізоляція капота автомобіля?
Причин, що провокують автовласників на рішення купити матеріали для шумоізоляції капота, на практиці велика кількість, але найчастіше ними рухають бажання:
- домогтися тиші в салоні. Робота в моторному відсіку видає чимало звуків, серед яких найбільш дратівливим став гул, який поширюється по всьому салону та заважає комфорту водія з пасажирами. Матеріали для шумоізоляції капота роблять внутрішню частину авто помітно тихіше, надаючи можливість сконцентруватися на дорозі;
- визволення від постійних вібрацій. Двигун передає на капот серйозну частину вібрацій, яку успішно нейтралізує шумоізоляція авто;
- збереження тепла.Позитивно на працездатність двигуна впливають матеріали для шумоізоляції капота, що дозволяють уникати перегріву й збільшити час остигання взимку. Приємними наслідками можна вважати прискорений прогрів салону та відсутність замерзлого льоду на капоті;
- захист від перегріву. Літня спека становить серйозну загрозу для підкапотного простору, який вміщує цінні компоненти життєдіяльності авто. Шумоізоляція капота пропускає менше тепла, зберігаючи необхідну прохолоду.
Особливості вибору матеріалів для шумоізоляції капота
- Шумоізоляція – щільний і гладкий матеріал, що здатен відбивати шум. Додатково виконує функцію теплоізоляції;
- Шумопоглинач для авто – матеріал, який можна впізнати завдяки його м’якості й пористості, поглинає звуки, що проникають ззовні, а потім розосереджує їх.
Монтаж шумоізоляції під капот – нюанси
Виробник StP ще на етапі розробки передбачає можливість самостійного встановлення в гаражних умовах. Необхідно лише запастися особливими кліпсами, які знадобляться для кріплення до капота зсередини.
Попередньо метал очищають від бруду, пилу та інших забруднень, а потім знежирюють. Такий підхід забезпечує щільне прилягання до поверхні, виключаючи можливість утворення корозії.