Згодом автомобіль стає для водія другою домівкою, особливо якщо в поїздках минає багато часу. Не дивно, що хочеться домогтися максимально можливого комфорту в салоні. А ще — слухати улюблену музику, без стороннього гудіння. Досягти цього допомагають матеріали для шумоізоляції підлоги авто.
І хоча надійна ізоляція від зовнішніх звуків повинна бути комплексною, в салоні саме простір під ногами найбільш вразливий в цьому сенсі. З одного боку на це впливають робота самого транспортного засобу: підвіска, вихлопна система, а з іншого — зовнішні чинники, особливо якщо якість дорожнього покриття залишає сподіватися на краще. Підлога, немов гігантський накопичувач, збирає звуки та віддає їх в салон.
Головне завдання, яке виконує шумоізолюючий матеріал в авто — поглинання низькочастотного шуму, що не дозволяє йому проникнути у вигляді звукових хвиль в салон. Для цього використовуються 2 або 3 шари матеріалу.
Від чого залежить вибір необхідної товщини шумоізоляції? Перш за все, від типу транспортного засобу. Наприклад, низ вантажного авто зроблено з досить товстого металу, відповідно, і звуки в ньому будуть складніше піддаватися придушенню.
Для того щоб уникнути вібрацій, використовують віброізоляційні матеріали. Щоб виключити залишкові шуми, що не придушуються за допомогою таких матеріалів, використовують звуко- або шумопоглиначі. Вони працюють з хвилями середнього і високочастотного діапазону. Тому звукопоглиначі ідеальні для використання в комплексі з віброізолюючими матеріалами, для покриття всього частотного діапазону, який вловлює людське вухо. У підсумку отримуємо хороший шумоізолюючий ефект.
Що найважливіше при проведенні шумоізолюючих заходів? Головне — дотримуватися герметичності, тому що через мікрощілини, які можуть утворитися між листами матеріалу, буде проникати звук. Саме тому рекомендується класти ізоляцію не внахлест, а стик до стику. Це краще вплине і на естетику салону — підлога буде рівною і придатною для укладання другого і третього шарів.
Окрема тема — поєднання шумоізоляції з проводкою. Необхідно прагнути робити необхідне підрізування якомога акуратніше, щоб отвори були мінімальними.
Не зайвим буде звернути увагу і на властивості матеріалів, які Ви збираєтеся використовувати для того, щоб позбутися шуму в автомобілі. І зараз навіть не будемо говорити про те, що необхідно купувати саме спеціально призначену для обесшумлювання салону ізоляцію. Це само собою зрозуміло.
Матеріали повинні бути:
Зрозуміло, якщо немає спеціальних знань з теми шумоізоляції, краще порадитися з фахівцями, які підкажуть і як вибрати ізолюючий матеріал для підлоги, і як його правильно укласти, і як надалі зберегти його якості, щоб він витримав випробування часом.